Kde domov můj?

23. července 2016 v 16:18 | RS |  Bydlení
V posledních týdnech mi tato otázka často létá hlavou. Kde mám já a mé dvě děti domov? Kde mohu říci, TADY je můj domov!?
Čím více o tom přemýšlím, tím více se mění můj pohled na slovo Domov.

Úvahy o domově mi v hlavě vyvstali ze situace, ve které se nacházím. Nejprve byl mým domovem dům mých prarodičů, kde mě a mého sourozence vychovala má matka a její přítel. To se změnilo se seznámením se s mým nyní již exmanželem. Seznámili jsme se na maturitním večírku mého kamaráda a vše nabralo na otáčkách. Velice rychle jsme spolu začali žít, bydleli jsme pár měsíců v domě jeho kamaráda, následně jsme zjistili, že budeme rodiči a přesunuli jsme se do domu extchyně. To se neukázalo jako vhodné řešení. V posledním trimestru těhotenství jsme se tedy přestěhovali do mého rodného domu. Tam jsme žili v jednom pokoji o rozloze 5x4 m. Děda mi nabídl dům, který byl již delší dobu prázdný, po jeho rodičích. Tento dar jsem přijala a dům rekonstruovala, aby se v něm dalo žít. Syn byl totiž velice náročné a hlasité miminko. Všichni měli dlouhodobý spánkový deficit a začala se projevovat nervozita všech sedmi dospělých osob, žijících pod jednou střechou. A tak se změnilo místo pro život, místo, které je mým domovem. To vesnické stavení jsem považovala za svůj domov několik let. Bylo místem, kde jsem vychovávala syna, i jeho mladší sestřičku. Osud však měl jiné plány. S manželem jsme se rozvedli a já zůstala ve vesnickém domě sama s dětmi. Po nějakém čase jsem se seznámila se svým stávajícím přítelem. Nejvíce nocí teď trávíme v jeho pronajaté garsonce v krajském městě. Oba víme, že ten byteček je ale příliš malý.

Proto otázka:"Kde domov můj?"

A mou odpovědí je, že se změnilo nastavení mé mysli. Domov nemám spojený s místem, ale s osobami. A aby těch přesunů nebylo na jeden článek málo, v brzké době nás čeká další změna místa. Smějící se Kupujeme totiž s přítelem dům, kde chceme žít společně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama