Srpen 2016

e-book Jak řešit dluhy

20. srpna 2016 v 22:15 | RS |  Finance
Rozhodla jsem se, že všem, kdo chtějí, umožním získat zdarma návod, jak řešit dluhy. Naleznete ho zde: romanasvatonova.webnode.cz

Nebojte se oddlužení

12. srpna 2016 v 21:21 | RS |  Recepty

Hlavním účelem oddlužení fyzické osoby je pomoc dlužníkům s poctivými úmysly, kteří se do finančních problémů dostali vlastní chybou či neopatrností, poskytnout nový start, uvolnění stresové situace a po dlouhé době zase normální život. Insolvenční zákon, který oddlužení umožňuje, má záchranný charakter a dokáže tak okamžitě zastavit exekutory, nárůsty úroků a vymahačské společnosti.

Cílem oddlužení fyzické osoby je uspokojení věřitelů v co nejvyšší možné výši a současně
odpuštění poměrné části dluhů dlužníkovi. Tomu je po splacení této části v oddlužení zbytek dluhů zcela odpuštěn. Zzastaví tedy exekuce a zabrání exekutorům, vymahačům a všem ostatním věřitelům, aby vztáhli ruce na Váš majetek, zastaví jakýkoliv další nárůst dluhu o úroky, penále a smluvní pokuty z prodlení. Zároveň garantuje zachování Vašeho platu ve výši, v jakém uspokojí Vaše životní náklady.


A jak docílit úspěšného oddlužení? Pro úspěšnost je potřeba oslovit některou z insolvenčních společností. Pozor, brzy budou moci tyto služby poskytovat pouze registrované kanceláře, proto si ověřte, zda Vámi vybraná oddlužovací společnost mezi tyto patří. Téměř všechny návrhy, které soud zamítl, si dlužníci podávali sami a obsahovaly velké nedostatky.

K oddlužení je nutné splňovat určité podmínky a to jsou:
• schopnost splatit alespoň 30% z veškerých svých dluhů v průběhu 5 let
• mít zapůjčeno alespoň od dvou věřitelů
• mít pohledávky po splatnosti delší než 30 dnů
• nesmíte být trestán/na za hospodářskou kriminalitu v posledních 5 letech
I v případě, že některou podmínku nesplňujete, vyplatí se kontaktovat insolvenční společnost, zda ve Vašem případě jde něco dělat.


K oddlužení potřebujete mít připraveny určité doklady a to následující:
- Doložení aktuálního příjmu
- Doložení příjmů za poslední 3 roky - čímž jsou výplatní pásky nebo mzdové listy nebo evidenční
důchodové listy
- Listinné doklady všech nevykonatelných dluhů s aktuálními dlužnými částkami a daty, kdy byl
naposledy daný dluh splácen
- Listinné doklady všech vykonatelných dluhů - tedy veškeré podklady, které jste obdrželi od soudu
týkající se exekucí
- Výpis z rejstříku trestů - ne starší než 3 měsíce
- Rodné listy dětí - v případě, že máte vyživované děti
- Soudní rozhodnutí o výši výživného - v případě, že platíte na své děti alimenty
- Soupis movitého a nemovitého majetku

A jak to probíhá, když kontaktujete oddlužovací společnost? Prvotní kontakt probíhá obvykle telefonicky, kdy Vám je provedena analýza reálnosti oddlužení. Poté obdržíte seznam dokumentů, které předáte společnosti , ta vyhodnotí Vaše šance na úspěšný osobní bankrot. Při Vašem trvajícím zájmu obdržíte zálohovou fakturu na služby společnosti, následně obdržíte vyhotovený návrh na osobní bankrot a doplatkovou fakturu. Kvalitní společnosti se o Váš bankrot starají až do jeho schválení.
Pro Vaši představu si můžete sami zadat Vaše údaje do kalkulačky zde: http://insolvencni-zakon.justice.cz/kalkukator-splatek.html
Nezapomeňte ale, že k výši splátky, kterou Vám to vypočítá, je nutné si připočítat ještě odměnu insolventnímu správci činící u jednotlivce 1089,- a u manželů 1634,-.
Hodně štěstí při hledání cesty z Vašeho problému, brzy se můžete těšit na e-book zdarma o dluzích.

Pečení holuby lítali do úst

11. srpna 2016 v 7:05 | RS |  Recepty
Dostali jsme darem několik holubů k jídlu. Jo, ale co s nimi, když jsem je nikdy před tím nevařila? Navíc požadavek přítele aby byly tak dobří, jako když je dělá jeho maminka... Navíc měli být s nádivkou. A tak jsem se do toho pustila. Přítell i soused si velice pochutnali.
Potřebovala jsem:
4 holoubata
sůl
50 g másla
- holoubata jsem nasolila

nádivka:
5 kusů starých housek
1 dl horkého mléka
100 g rozpuštěného másla
150g uzeného maso nebo slaniny na malé kostičky
2 vejce
lžička soli
vegeta
lžička medu
kmín
menší cibule na jemno nakrájená
3 stroužky prolisovaného česneku
půl šálku pažitky

- vše na nádivku smícháme, nacpeme nádivku do holoubat, ze zbytku nádivky vytvoříme "knedlík" a dáme péci na plech s holoubaty
- pečeme na 180 - 200 stupňů 90 minut zakryté a dalších 30 minut odkryté

Velice jsme si pochutnaly, bohužel jsem nestačila vyfotit.

Angličtina hýbe světem

6. srpna 2016 v 13:17 | RS |  Osobní rozvoj
Angličtina, angličtina, angličtina...
Je všude kolem nás, začínám už mít obavy, že brzy si ani nedojdeme na záchod bez znalosti angličtiny. Ano, je paráda, když se naučíte jeden jazyk a domluvíte se s ním skoro všude. Spousta českých dětí dnes umí mluvit anglicky lépe než česky, protože se anglicky učí často již od miminek.

A právě nutnost umět anglicky alespoň koukat, donutila i mě se obout do jejího studia. Ano, měla jsem angličtinu na střední i vysoké škole, ale i přes to mé znalosti tohoto jazyka nedosahovali ani zdaleka úrovně potřebné k běžnému životu. Věděla jsem velice dobře, že k nalezení a získání dobré práce po rodičovské dovolené je znalost tohoto jazyka nutností.

Ve spoustě inzerátů nabízejících všemožné pracovní pozice, patřila znalost angličtiny na komunikační úrovni k základním požadavkům. Do dnes jsem tedy nepochopila požadavek komunikační úrovně angličtiny pro pozici uklízečky. Asi si uklízečka bude povídat anglicky s kýblem na vytírání a mopem. Nebo bude prachu vysvětlovat anglicky, aby se utřel sám.

Tato potřeba mě donutila, ještě na rodičovské dovolené investovat nemalé peníze a spoustu času do studia tohoto jazyka. A jak všechny maminky malých dětí sami dobře vědí, času ani peněz není nikdy dost.

Před tím, než se mi podařilo najít cestu, která je pro mně a troufnu si říci i pro spoustu maminek ideální, jsem absolvovala několik různě úspěšných a nákladných cestiček.

První takovou cestičkou bylo samostudium. Nejlevnější cesta, ovšem i nejméně úspěšná. Vydržela mi pár týdnů. Nic mě "nenutilo" ke studiu, tudíž se čím dál častěji našlo vždy něco důležitějšího, než studium jazyka.

Cestička druhá, jazykový kurz. Vysoká cena, jazykový pokrok. I když mi tato cesta již napomáhala k motivaci se učit, abych nezaostávala za spolužáky, bylo to velmi náročné. Znamenalo to dvakrát týdně si zařídit hlídání malých potomků, dopravit se na kurz, po kurzu děti vyzvednout, jet zpět domů... A proto, že babičky mají do důchodu daleko, nemohli kvůli práci hlídat vnoučata, finanční náročnost byla o mnohem větší, než pouhá cena kurzu. Další školní rok jsem již tuto možnost nevolila.

A konečně, cesta třetí a nejúspěšnější. On-line jazykový kurz. Ten pro mě znamenal velkou úsporu času a peněžních prostředků s velmi úžasným výsledkem. Za jeden rok jsem se naučila mnohem více, než kdy před tím. Studovala jsem doma, když děti spaly po obědě, s kafíčkem na stole. Výuka byla podána tak dobře, že mi učení lezlo do hlavy samo. Tato cesta pro mě byla opravdu až překvapující a částky za kurz opravdu nelituji. Bez problémů se domluvím,, čtu si články z mého oboru v angličtině...

Bližší informace o on-line kurzu, který mi tak moc pomohl a výukové mentodě přirozeného učení, v jejímž duchu se výuka nesla, si můžete přečíst v e-booku zdarma na odkaze níže, či si rovnou můžete vyzkoušet kurz na 7 dní zdarma, aby jste věděli, že nekupujete "zajíce v pytli". A můžete si vybrat i kurz pro vaše děti,či kurzík pro osoby 40+. Já nyní začínám s kurzem obchodní angličtiny, abych rozuměla ještě lépe.Zobrazuje se eBook-CZ-JAK-v3.png
Kurz Angličtina bez biflování pro maminky na mateřské dovolené na 7 dní zdarma k vyzkoušení zde: http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-matky-na-materske?a_box=zshpwcsp&a_cam=5

Kurz Angličtina pro děti na 7 dní zdarma k vyzkoušení zde: http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-rodice-skolaku?a_box=zshpwcsp&a_cam=2Tak učení zdar Usmívající se

Pozitivní myšlení -zobrazeno

3. srpna 2016 v 21:49 | RS |  Osobní rozvoj
Článků na téma pozitivní myšlení je plný internet.

A je vůbec pozitivní myšlení potřeba? Co když stačí pouhý zdravý selský rozum. A co vlastně je to pozitivní myšlení? Není to pouze jiný, modernější název pro zdravý selský rozum? I to je možné.

O pozitivním přístupu a pozitivním myšlní bylo napsáno mnoho slov teorie. Ovšem praxe není dostatečně dobře popsaná, alespoň dle mého názoru.

Nebudu tu rozepisovat teorie. Přejdu rovnou k praxi. A jak jsem dolovala pozitivní myšlení ze sebe?

Ono proměnit pesimismus v optimismus není jednoduché. Nejprve jsem si přečetla spoustu teorie o pozitivním myšlní. A následně jsem hledala cestu, jak k němu dospět.
Jedna z teorií říká, že si každý večer máte rozebrat daný den a najít na něm tři pozitivní věci. Z počátku to bylo vemi těžké, najít i byť jen jednu věc. A tak, na místo deptání se tím, že jsem nedokázala najít tři věci, ale našla jsem jich méně, jsem se pochválila za to, že jsem našla alspoň něco. Nemusí to být nic velkého, stačí drobnost. Například, jak krásně pršelo, jak krásně svítilo slunce, jak se na mě hezky usmál neznámý člověk... Zkrátka cokoli. V nejvěrší nouzi stačí i jen, že jsem přežila další den. Díky tomu, jsem začala i určité události, vnímané všeobecně jako špatné, začala vnímat rozdílně. Na všem jsem si hned hledala i tu světlejší stránku a nečekala až na večer. Díky tomu jsem snáze zvládala i náročné situace.

Po nějakém čase se nakupilo mnoho problémů najednou. A 100x nic, jak známo umořilo osla. Pozitivní přístup se začal vytrácet. Nechtěla jsem se ho vzdát, a proto jsem si našla jinou cestu. V průběhu dne jsem si našla chvilku, položila jsem si před sebe papír a tužku, pastelky apod. Pustila jsem si relaxační hudbu, zavřela oči, představila si něco krásného, něco, co zapadalo do představy spokojenosti a štěstí, vzala tužku a čmárala. Tužka běhala po papíře sem a tam, vznikali někdy konkrétní orazy, jindy abstraktní, ale svůj účel splnili. Navíc jsem se k nim mohla kdykoli vrátit a prohlédnout si j znovu. Chmury zmizely, svět byl zase přijatelné místo k žití a pozitivní myšlení bylo ZOBRAZENO.to bylo