Angličtina hýbe světem

6. srpna 2016 v 13:17 | RS |  Osobní rozvoj
Angličtina, angličtina, angličtina...
Je všude kolem nás, začínám už mít obavy, že brzy si ani nedojdeme na záchod bez znalosti angličtiny. Ano, je paráda, když se naučíte jeden jazyk a domluvíte se s ním skoro všude. Spousta českých dětí dnes umí mluvit anglicky lépe než česky, protože se anglicky učí často již od miminek.

A právě nutnost umět anglicky alespoň koukat, donutila i mě se obout do jejího studia. Ano, měla jsem angličtinu na střední i vysoké škole, ale i přes to mé znalosti tohoto jazyka nedosahovali ani zdaleka úrovně potřebné k běžnému životu. Věděla jsem velice dobře, že k nalezení a získání dobré práce po rodičovské dovolené je znalost tohoto jazyka nutností.

Ve spoustě inzerátů nabízejících všemožné pracovní pozice, patřila znalost angličtiny na komunikační úrovni k základním požadavkům. Do dnes jsem tedy nepochopila požadavek komunikační úrovně angličtiny pro pozici uklízečky. Asi si uklízečka bude povídat anglicky s kýblem na vytírání a mopem. Nebo bude prachu vysvětlovat anglicky, aby se utřel sám.

Tato potřeba mě donutila, ještě na rodičovské dovolené investovat nemalé peníze a spoustu času do studia tohoto jazyka. A jak všechny maminky malých dětí sami dobře vědí, času ani peněz není nikdy dost.

Před tím, než se mi podařilo najít cestu, která je pro mně a troufnu si říci i pro spoustu maminek ideální, jsem absolvovala několik různě úspěšných a nákladných cestiček.

První takovou cestičkou bylo samostudium. Nejlevnější cesta, ovšem i nejméně úspěšná. Vydržela mi pár týdnů. Nic mě "nenutilo" ke studiu, tudíž se čím dál častěji našlo vždy něco důležitějšího, než studium jazyka.

Cestička druhá, jazykový kurz. Vysoká cena, jazykový pokrok. I když mi tato cesta již napomáhala k motivaci se učit, abych nezaostávala za spolužáky, bylo to velmi náročné. Znamenalo to dvakrát týdně si zařídit hlídání malých potomků, dopravit se na kurz, po kurzu děti vyzvednout, jet zpět domů... A proto, že babičky mají do důchodu daleko, nemohli kvůli práci hlídat vnoučata, finanční náročnost byla o mnohem větší, než pouhá cena kurzu. Další školní rok jsem již tuto možnost nevolila.

A konečně, cesta třetí a nejúspěšnější. On-line jazykový kurz. Ten pro mě znamenal velkou úsporu času a peněžních prostředků s velmi úžasným výsledkem. Za jeden rok jsem se naučila mnohem více, než kdy před tím. Studovala jsem doma, když děti spaly po obědě, s kafíčkem na stole. Výuka byla podána tak dobře, že mi učení lezlo do hlavy samo. Tato cesta pro mě byla opravdu až překvapující a částky za kurz opravdu nelituji. Bez problémů se domluvím,, čtu si články z mého oboru v angličtině...

Bližší informace o on-line kurzu, který mi tak moc pomohl a výukové mentodě přirozeného učení, v jejímž duchu se výuka nesla, si můžete přečíst v e-booku zdarma na odkaze níže, či si rovnou můžete vyzkoušet kurz na 7 dní zdarma, aby jste věděli, že nekupujete "zajíce v pytli". A můžete si vybrat i kurz pro vaše děti,či kurzík pro osoby 40+. Já nyní začínám s kurzem obchodní angličtiny, abych rozuměla ještě lépe.Zobrazuje se eBook-CZ-JAK-v3.png
Kurz Angličtina bez biflování pro maminky na mateřské dovolené na 7 dní zdarma k vyzkoušení zde: http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-matky-na-materske?a_box=zshpwcsp&a_cam=5

Kurz Angličtina pro děti na 7 dní zdarma k vyzkoušení zde: http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-rodice-skolaku?a_box=zshpwcsp&a_cam=2Tak učení zdar Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lucie lucie | 11. října 2016 v 13:49 | Reagovat

Taky mám dost podobnou zkušenost :) Na mateřské jsem nechtěla zlenivět a jazykový kurz kvůli hlídání nepřicházel v úvahu, tak jsem to vyřešila online kurzem a taky obchodní angličtinou http://anglictina-bez-biflovani.cz/obchodni-anglictina. Tu potřebuju především v práci, kam se mám za dva roky vrátit a myslím, že i díky lepší angličtině bych mohla být lépe ohodnocená nebo se dostat na lepší pozici. Co se týče té uklízečky  s angličtinou, tak to taky nechápu - ale podle mě je spoustu uchazečů o práci, tak si v inzerátech navymýšlí kde co a někdy dost zbytečně

2 aneta aneta | 20. ledna 2017 v 15:06 | Reagovat

Já mám tenhle kurz zaplacený taky, ale klasickou angličtinu. V práci angličtinu nevyužívám, takže se spíš zlepšuju angličtinu, abych se mohla bez problémů domluvit na dovolené nebo sledovat seriáy nebo filmy v originálním znění.Teď budu mít šanci zjistit, jak na to jsem, protože za měsíc letíme s přítelem na týden do španelska. Učím se přes půl roku a sedím u toho prakticky každý den, tak jsem sama zvedavá, jak mi to půjde :)

3 alex alex | 27. února 2017 v 13:44 | Reagovat

Na agličtinu bez biflování jsem narazila teprve nedávno a dost mě to zaujalo, takže jsem se právě zaregistrovala, abych mohla využít kurz na zkoušku na těch sedm dní zdarma a podle toho, jak se mi to bude líbit, se rozhodnu, jestli si zakoupím celý kurz. Je fakt, že jsem hodně rozlítaná, takže to, že se můžu lekce pustit kdykoliv se mi zachce, mi naprosto vyhovuje. Uvidíme, jak to bude s tou metodou, nikdy jsem se tak ještě neučila, takže uvidíme :)

4 Zuzi Zuzi | 24. listopadu 2017 v 13:28 | Reagovat

Je to tak, dnešní mladý člověk bez angličtiny je ztracen. Nejde vždy o práci, ale třeba i o cestování. Kdo z našich rodičů může říct, že tak mohl cestovat. My můžeme a přesto lidi nikam nejedou, třeba jen proto, že neznají jazyk. Rychle jsem to pochopila, ač už nejsem ve škole, tak zabralo samostudium jako online kurzy - https://www.vimvic.cz/kategorie/jazyky , sledování filmů/seriálů, sledování přednášek, čtení anglických knih, mluvení s kamarádkou apod. No a teď se domluvím bez problému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama