Pozitivní myšlení -zobrazeno

3. srpna 2016 v 21:49 | RS |  Osobní rozvoj
Článků na téma pozitivní myšlení je plný internet.

A je vůbec pozitivní myšlení potřeba? Co když stačí pouhý zdravý selský rozum. A co vlastně je to pozitivní myšlení? Není to pouze jiný, modernější název pro zdravý selský rozum? I to je možné.

O pozitivním přístupu a pozitivním myšlní bylo napsáno mnoho slov teorie. Ovšem praxe není dostatečně dobře popsaná, alespoň dle mého názoru.

Nebudu tu rozepisovat teorie. Přejdu rovnou k praxi. A jak jsem dolovala pozitivní myšlení ze sebe?

Ono proměnit pesimismus v optimismus není jednoduché. Nejprve jsem si přečetla spoustu teorie o pozitivním myšlní. A následně jsem hledala cestu, jak k němu dospět.
Jedna z teorií říká, že si každý večer máte rozebrat daný den a najít na něm tři pozitivní věci. Z počátku to bylo vemi těžké, najít i byť jen jednu věc. A tak, na místo deptání se tím, že jsem nedokázala najít tři věci, ale našla jsem jich méně, jsem se pochválila za to, že jsem našla alspoň něco. Nemusí to být nic velkého, stačí drobnost. Například, jak krásně pršelo, jak krásně svítilo slunce, jak se na mě hezky usmál neznámý člověk... Zkrátka cokoli. V nejvěrší nouzi stačí i jen, že jsem přežila další den. Díky tomu, jsem začala i určité události, vnímané všeobecně jako špatné, začala vnímat rozdílně. Na všem jsem si hned hledala i tu světlejší stránku a nečekala až na večer. Díky tomu jsem snáze zvládala i náročné situace.

Po nějakém čase se nakupilo mnoho problémů najednou. A 100x nic, jak známo umořilo osla. Pozitivní přístup se začal vytrácet. Nechtěla jsem se ho vzdát, a proto jsem si našla jinou cestu. V průběhu dne jsem si našla chvilku, položila jsem si před sebe papír a tužku, pastelky apod. Pustila jsem si relaxační hudbu, zavřela oči, představila si něco krásného, něco, co zapadalo do představy spokojenosti a štěstí, vzala tužku a čmárala. Tužka běhala po papíře sem a tam, vznikali někdy konkrétní orazy, jindy abstraktní, ale svůj účel splnili. Navíc jsem se k nim mohla kdykoli vrátit a prohlédnout si j znovu. Chmury zmizely, svět byl zase přijatelné místo k žití a pozitivní myšlení bylo ZOBRAZENO.to bylo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sky Sky | Web | 4. srpna 2016 v 0:23 | Reagovat

Zdravím.

Dovolím si súhlasiť s prvou vetou v článku. Síce ja sa skôr zameriavam na rady k dosiahnutiu úspechu, v ktorom však aj samostatné pozitívne myslenie zohráva veľkú úlohu. Je príjemné čítať pre zmenu aj skúsenosti praxe. :-)

Len jedna vec. Našla som tri preklepy. Konkrétne v šiestom odstavci začínajúcom
slovami: "Jedna z teorií říká,"
- najít na něm....
- a dvakrát dvojité "o" v tom istom odstavci
To posledné sa aj mne stáva na mobile a to vie potom fakt naštvať. :-D
Každopádne som to nemyslela ako komandovanie, ja osobne mám rada ak si niekto všimne aj u mňa nejaký preklep alebo logický defekt a slušne naň upozorní.

S pozdravom a prianím pekného dňa,

Skylar.

2 srozumemvkonci srozumemvkonci | 4. srpna 2016 v 10:49 | Reagovat

Děkuji za upozornění na překlepy,odpoledne opravím z počítače, zlobí mě telefon. Článek není reakcí na žádný konkrétní e-book, proto nemohu poslat žádný odkaz, i když bych ráda vyhověla,proto se omlouvám za neposkytnutí odkazu. RS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama