Září 2016

Oprátka ze strachu

29. září 2016 v 12:28 | RS |  Ostatní
Pod tlakem nynějších i minulých událostí přemýšlím a najednou vidím téma týdne : Oprátka ze strachu.

Ano, dobře ji z minulosti znám. Ale co když se vrátila? Nevím, je mi na nic a nejraději bych zalezla někam pryč a jen přemýšlela, ale to bohužel nejde, tak se o to pokusím tady.

Minulost.
Přemýšlím o tom, jestli jsem jako člověk slabá, nebo ne a tak bilancuji. Co že to mám za sebou? Od mala jsem slyšela, že jsem nechtěné dítě, co své matce zkazilo život. Protože malé dítě přeci může za to, že se narodilo a jeho rodiče si nerozumí. Oprátka strachu a viny.
Vyrůstala jsem na vsi, to ano, ale nikdo z mých spolužáků na základní ani střední škole nemusel doma dělat tolik, co já. Dobře, dejme tomu, naučilo mě to poradit si s různě těžkými pracemi. A co mi ješte drahé rodičovstvo předalo, krom svých genů? Každý, byť jen malý náznak sebedůvěry musel být ihned zadupán hluboko pod zem, oprátka strachu. Cokoli udělám, je špatně. Hlavně držet ústa a krok, nevyčnívat, snažit se splynout s průměrem... A když mě jeden člověk v 9ti letech zneužíval? No přeci, to je jasné, buť rozumná, nech si to líbit (aby máma nepřišla o rádobypřítele), neřeš to, to je vlastně normální, tak proč by s tím máma měla něco dělat? Oprátka strachu.

Dobře, zvládla jsem základní školu i střední, kterou mi vybrala matka. Později pak i na její přání vysokou školu...
Mezi tím, jeden osudný maturitní večírek kamaráda, dá se říci, více osudový, než jsem si dokázala představit. Ve zkratce- vztah, těhotenství, strach, svatba, dítě, psychické srážení, strach, druhé dítě, domácí násilí ve všech podobách,oprátka strachu co mi bránila utéci dříve, rozvod, strach, boj o zbytky důstojnosti, oprátka strachu, že to nezvládnu, nový začátek? Nebo zase jen oprátka upředená ze strachu?

Přítomnost
Snaha vstát z bláta, strach, klacky pod nohy od exmanžela, strach, snaha žít a ne přežívat, klacky pod nohy od vlastní rodiny i exmanžela, strach, má cenu ještě vstávat a bojovat za přítomnost a budoucnost, vypovídat proti exmanželovi u soudu? Znovu je tu, nikdo ji nezval, nechci jí, ale jak si jí sundat z krku? Oprátka předená ze strachu.

Tak strašně moc bych chtěla utéct, ale mám svázané nohy. Tak strašně moc bych chtěla vše vzdát, celý svůj život, boj o budoucnost... oprátka strachu, co bude dál? Oprátka strachu, co mě poutá k tvrdé, studené zemi, co mě poutá k životu.. Nemohu tu přeci nechat ty své dvě neviňátka... Tak jak si jí mám sundat, když každý sebemenší pohyb mě více a více svázává a škrtí.. Toužím utéct, jen tak s malým batůžkem, někam hodně daleko, od všech starostí... Ale jak, když se zase vrátila ta oprátka strachu, beznaděje, co tu byla před dvěma roky, než jsem našla sílu utéct s dětmi od exmanžela... Mám pocit, že už se znovu nedokážu zvednout...

Vůbec se mi to nelíbí, ale zase mě dostala. Jsem v jejím sevření, dusí mě a škrtí, svazuje mě a brání mi fungovat, svazuje mi ruce i nohy do kozelce, škrtí mě, brání mi žít, bere mi všechnu sílu do života... oprátka ze strachu.

Tak JAK se jí zbavit? tak jako už před časem. Znovu si přečtu knihu

17-tvari-zeny-728x90-gif.png

nebo druhou velmi přínosnou a inspirující knihu

g-kniha-zdarma-2-1447572756.png
a zase mi bude lépe, protože mi tyto knihy pomohou zanhat chmury, jako už to udělaly dříve. Než jsem si přečetla tyto knihy, četla jsem blog autorky těchto knih http://zenyzenam.cz/blog/

Vzor žádosti povinného o odložení exekuce

13. září 2016 v 19:36 | RS |  Finance

Exekutorský úřad:

(na dopise o exekuci např. jméno exekutora a adresa)Oprávněný:

(komu dlužíte, název, adresa)Povinný:

Jméno a příjmení

adresa


pro ………,- s příslušenstvím

k č.j. : ………………….


Vážení,

1.

Usnesením Okresního soudu v ….. ze dne ….. č.j. 9 …….. nařízena exekuce k uspokojení pohledávky oprávněného proti mé osobě jako povinnému pro částku …….,- s příslušenstvím a nákladech řízení …… ,-, podle rozsudku téhož soudu ze dne ……. č.j………………. Provedením exekuce byl pověřen pan……………….. , soudní exekutor Exekutorského úřadu ……………… (př. Praha - východ).


Důkaz: citované usnesení o nařízení exekuce


2.

Odůvodnění žádosti vypsat (př: V současné době jsem nezaměstnaný. Nepobírám žádný příspěvek hmotné nouze. Nemám zaměstnání, pouze v měsíci červenec jsem měl brigádu na Dohodu o provedení práce od 5.7. do 30.7. 20XX , zaměstnavatel ………… IČ:…………,adresa. Z této brigády jsem měl za měsíc červenec příjem ....... ,-. Na podporu v nezaměstnanosti jsem neměl nárok. Na úřadu práce jsem veden od………. Mám dvě nezletilé děti, syna jméno a příjmení, r.č. ……….a dceru jméno a příjmení, r.č. ………… ke kterým mám vyživovací povinnost. Tímto zároveň prohlašuji, že nevlastním žádný nemovitý majetek. Bydlím různě po kamarádech a vlastním pouze věci osobní potřeby Nejsem tedy schopen platit ani dlužnou částku vůči oprávněnému ani náklady exekuce, naopak další pokračování exekuce by vedlo jen k navyšování dlužné částky, kterou mám jako povinný uhradit.)


Důkazy:

př: - potvrzení úřadu práce o evidenci

-dohoda o provedení práce

kopie rodných listů nezletilých dětí jména a příjmení


3.

Zdůrazňuji, že se tímto nezbavuji odpovědnosti zaplatit dlužnou částku oprávněnému. Až si najdu stálé zaměstnání nebo další brigádu, začnu daný dluh opět splácet.


4.

Z výše uvedených důvodů navrhuji, aby soudní exekutor vydal následující usnesení:


Exekuce vedená pod č.j. …………………. se zastavuje.


Pro případ, že oprávněný nebude s tímto návrhem souhlasit, jako povinný navrhuji, aby citované usnesení vydal příslušný exekuční soud.


V ….. dne ……..


podpis

--------------------

Jméno a příjmení

Na další užitečné vzory k tématu exekuce a dluhy se můžete těšit v připravovaném e-booku, zatím si můžete nechat zaslat e-book, který již spatřil světlo světa a je zde: http://romanasvatonova.webnode.cz/
Ráda Vás následně upozorním na zrození připravovaného e-booku.

Bezplatná dluhová poradna

13. září 2016 v 13:37 | RS |  Finance
Když si do vyhledávače zadáte heslo bezplatná dluhová poradna, vyběhne na vás množství odkazů, na různé poradny ve vašem okolí. Některé jsou i on-line.
Přemýšleli jste už ale někdy, jak můžou takové poradny fungovat? Jak jsou financovány?

V době, kdy jsem řešila finanční problémy a snažila se zvrátit hrozící exekuce, díky dluhům, které nadělal v tajnosti exmanžel, jsem zjistila, jak takové poradny fungují.

Na svých stránkách mají informace, v podstatě nicneříkající, všeobecně známé. Obvykle je zde možnost prohlédnout si dříve položené dotazy, kterých tam je velké množství, nejsou přehledně třízené a odpovědi zase pouze všeobecné. Zodpovězené dotazy jsou staršího data (i několik let) a stránky jsou stejně dlouho neaktualizované. Slouží pouze jako naháněcí stránky pro insolvenční poradny.

A když zašlete dotaz, odpoví vám pouze robot, že váš dotaz bude zodpovězen později. A tak čekáte a čekáte a ono nic. Vámi položený dotaz se ani nezobrazí v dotazech.

A kamenné pobočky bezplatných poraden? Sdělí vám, že se musíte objednat a čekat, až na vás budou mít čas. Ale vy ten čas nemáte, protože čekání na radu, vás může vyjít hodně draze. Například zabavením vašeho majetku...

A protože se mi tento přístup velice nelíbí, sepsala jsem základí postup a souhrnné informace o tom, jak řešít dluhy do e-booku zdarma, který jsem ochotná poskytnout každému, kdo si o něho napíše na této adrese:


PS: A proč jsem si s tím dala práci? Protože vím, jaké to je mít problémy a nevědět, co s nimi

Marmeláda Šípkové růženky

11. září 2016 v 12:12 | RS |  Recepty

Marmeláda pro Šípkovou Růženku

1 kg šípků
1 kg jablek
0,5 kg cukru
želírovací prostředek
1 l vody

všechny suroviny dáme rozvařit do hrnce, rozmixujeme ponorným mixerem, propasírujeme do hladka, poté zahřejeme a horké plníme do sklenic, které položíme dnem vzhůru

Jako kulisu si můžete k práci pustit: https://www.youtube.com/watch?v=gpnYdXV4uxs

Mámtěráda z goji

9. září 2016 v 9:47 | RS |  Recepty
Včera jsem měla pokusový den a dopadl velmi chutně. Stvořila jsem marrmeládu, ale ne jen tak obyčejnou.
Použila jsem:
sušené plody goji cca 50 g
2 velké oloupané pomeranče
4 vypeckovaná jablka
želírovací cukr
půl lžičky mleté skořice
5 hřebíčků
sklenička vody
čisté zavařovací sklenice s víčky

A co jsem s tím udělala?
a) vše jsem dala do velkého hrnce, zapálila sporák a nechala rozvařit jablka
b) vyndala jsem čistou lžičkou hřebíčky
c) vše jsem pomocí ponorného mixeru rozmixovala
d) přihřála rozmixovanou směs k probublávání
e) čistou naběračkou jsem naplnila sklenice, zavíčkovala a postavila dnem na horu
f) nechala jsem mámtěrády vychladnout

A výsledek? Lepší, než jsem očekávala, skvělá chuť a zásobárna vitamínů na zimu.

Strach z vlastních myšlenek? Překonán

8. září 2016 v 11:36 | RS |  Osobní rozvoj
Strach z vlastních myšlenek. Téma mě tak důvěrně známé, až to děsí...

Není to tak dávno, co mě často ochromoval strach z vlastních myšlenek. Stavěl mi obrovské životní bariéry a nepřekonatelné hradby. Strach se stal mým pánem, špatným pánem.

A co obsahovaly mé myšlenky, kterých jsem se tak moc bála? Obsahovaly mou minulost, přítomnost i budoucnost. Obklopovali a pohlcovaly můj život do temné nicoty. A proč vlastně? Co je na mé minulosti tak děsivého? Někomu to přijde málo, někomu až moc.

Jsem nechtěné dítě, co se narodilo své matce v osmnácti letech. Celý život mi bylo vyčítaná skutečnost, že jsem se vůbec narodila a své matce tím zkazila život. Stejně jsem toužila po matčině lásce a uznání. Uznání se mi nikdy nedostalo. Vždy se našel důvod, proč mě ponižovat a shazovat, vždy mi bylo vyčítáno, že někdo je v jedné věci lepší než já (i když v 1000ci dalších oblastí byl horší), nikdy jsem nedělala dost, i když jsem dělala 10x víc, než vrstevníci. V dětství jsem byla i pohlavně zneužívaná. A tak ze mě vyrost dospělý člověk, který toužil po lásce a uznání, který se všeho bál a neměl žádné sebevědomí. A tak jsem se ocitla ve vztahu, kde si mě partner nevážil, považoval mě za služku k uspokojení svých potřeb. Holdoval alkoholu a hracím automatům, podváděle mě, zadlužil mě, zcela mě dočasně psychicky i fyzicky odepsal prostřednictvím domácího násilí. Mé vlastní myšlenky mi říkali jediné, takhle žít nechceš, udělej s tím něco, hned mi vnucovali myšlenku na smrt. To bylo před dvěma roky.

Zbavit se myšlenek, co mi naháněli strach nebylo lehké, byla to přímo dřina. Nejhorší myšlenkou nahánějící mi strach, byla zklamanost ze všech lidí a nedůvěra v ně. Pořád ještě je velice těžké komukoli důvěřovat. Důvěra je u mne velmi křehkým zbožím, které se snadno rozbije.

Přišla jsem na to,že ta dřina se vyplatila, i když se mi občas ještě děsivé myšlenky vrací, mohu v klidu říci, že je umím překonat. Nejsem už obětí, zvala jsem zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou.

A pravděpodobně to způsobilo, že někteří lidé v mém životě, od kterých se všeobecně tak nějak očekává podpora, uvěřili nepravdivým pomluvám o mé osobě a pokoušejí se mi házet klacky pod nohy a ponižovat mě. A víte co? Ať si každý dělá co chce, mě nepřísluší kohokoli soudit, to jednou udělá ... (doplň si sám - život, osud, nějaká osoba, vlastní svědomí, Bůh, karma...)

A proto všem takovým osobám odpouštím a modlím se za ně, aby přestali být slepými ovcemi a dokázali věřit v sebe. Protože pouze ten, kdo nemá dostatek sebedůvěry, věří pomluvám a na jejich základě ponižuje a shazuje ostatní.

ODPOUŠTÍM VÁM a miluji vás, snad jednou vaše mysl procitne a vybudujete si dostatek sebevědomí, aby jste neměli potřebu ponižovat ostatní

Nejsem dokonalá ani neomylná, i já jsem pouze člověk, stejně jako vy, jen už se nebojím vlastních myšlenek

Povzbuzení

4. září 2016 v 14:48 | RS |  Osobní rozvoj

Moudrý výrok, který uvádí pan Napoleon Hill ve své knize.

Ztraceni v pokroku

3. září 2016 v 15:21 | RS |  Finance
Pokrok... Je všude kolem nás, ve všech oblastech života. V technice, zákonech, vztazích i v přírodě.

Často, když chceme udělat pokrok v řešení dluhů, uděláme v podstatě krok zpět, aniž by jsme si to uvědomili. V dobré vůli si říkáme:,, Zaplatím věřiteli alespoň malou částku, bude to lepší, než nezaplatit vůbec." Ale to je právě omyl. Často ta malá částka neřeší nic, protože zaplatí pouze určitý díl úroků, ale už ne jistinu. A tak platíme a platíme... A vůbec nám nedochází, že původní dluh pořád ještě narůstá, i když platíme. Jsme ztraceni v pokroku.
Přes tuto skutečnost, se vyplatí platit alespoň něco, než vůbec. V první řadě je třeba upozornit věřitele, že jsme v tíživé finanční situaci, nemůžeme platit celou částku splátky, ale máme zájem hradit své závazky, proto budeme hradit alespoň menší částku. Při zadávání platby je ale nutné napsat do poznámky platby ,,splátka jistiny", tím nejprve snížíme a následně uhradíme jistinu, čímž zamezíme narůstání úroků a následně splácíme už jen úroky.

E-book Jak na dluhy můžete získat zdarma na odkazu níže, ale pozor, nepropásněte svou šanci, možnost získat zdarma už jen do 09.09.2016 23:59 hodin!!! Tak neváhejte a napište si o e-book Jak na dluhy zdarma