Oprátka ze strachu

29. září 2016 v 12:28 | RS |  Ostatní
Pod tlakem nynějších i minulých událostí přemýšlím a najednou vidím téma týdne : Oprátka ze strachu.

Ano, dobře ji z minulosti znám. Ale co když se vrátila? Nevím, je mi na nic a nejraději bych zalezla někam pryč a jen přemýšlela, ale to bohužel nejde, tak se o to pokusím tady.

Minulost.
Přemýšlím o tom, jestli jsem jako člověk slabá, nebo ne a tak bilancuji. Co že to mám za sebou? Od mala jsem slyšela, že jsem nechtěné dítě, co své matce zkazilo život. Protože malé dítě přeci může za to, že se narodilo a jeho rodiče si nerozumí. Oprátka strachu a viny.
Vyrůstala jsem na vsi, to ano, ale nikdo z mých spolužáků na základní ani střední škole nemusel doma dělat tolik, co já. Dobře, dejme tomu, naučilo mě to poradit si s různě těžkými pracemi. A co mi ješte drahé rodičovstvo předalo, krom svých genů? Každý, byť jen malý náznak sebedůvěry musel být ihned zadupán hluboko pod zem, oprátka strachu. Cokoli udělám, je špatně. Hlavně držet ústa a krok, nevyčnívat, snažit se splynout s průměrem... A když mě jeden člověk v 9ti letech zneužíval? No přeci, to je jasné, buť rozumná, nech si to líbit (aby máma nepřišla o rádobypřítele), neřeš to, to je vlastně normální, tak proč by s tím máma měla něco dělat? Oprátka strachu.

Dobře, zvládla jsem základní školu i střední, kterou mi vybrala matka. Později pak i na její přání vysokou školu...
Mezi tím, jeden osudný maturitní večírek kamaráda, dá se říci, více osudový, než jsem si dokázala představit. Ve zkratce- vztah, těhotenství, strach, svatba, dítě, psychické srážení, strach, druhé dítě, domácí násilí ve všech podobách,oprátka strachu co mi bránila utéci dříve, rozvod, strach, boj o zbytky důstojnosti, oprátka strachu, že to nezvládnu, nový začátek? Nebo zase jen oprátka upředená ze strachu?

Přítomnost
Snaha vstát z bláta, strach, klacky pod nohy od exmanžela, strach, snaha žít a ne přežívat, klacky pod nohy od vlastní rodiny i exmanžela, strach, má cenu ještě vstávat a bojovat za přítomnost a budoucnost, vypovídat proti exmanželovi u soudu? Znovu je tu, nikdo ji nezval, nechci jí, ale jak si jí sundat z krku? Oprátka předená ze strachu.

Tak strašně moc bych chtěla utéct, ale mám svázané nohy. Tak strašně moc bych chtěla vše vzdát, celý svůj život, boj o budoucnost... oprátka strachu, co bude dál? Oprátka strachu, co mě poutá k tvrdé, studené zemi, co mě poutá k životu.. Nemohu tu přeci nechat ty své dvě neviňátka... Tak jak si jí mám sundat, když každý sebemenší pohyb mě více a více svázává a škrtí.. Toužím utéct, jen tak s malým batůžkem, někam hodně daleko, od všech starostí... Ale jak, když se zase vrátila ta oprátka strachu, beznaděje, co tu byla před dvěma roky, než jsem našla sílu utéct s dětmi od exmanžela... Mám pocit, že už se znovu nedokážu zvednout...

Vůbec se mi to nelíbí, ale zase mě dostala. Jsem v jejím sevření, dusí mě a škrtí, svazuje mě a brání mi fungovat, svazuje mi ruce i nohy do kozelce, škrtí mě, brání mi žít, bere mi všechnu sílu do života... oprátka ze strachu.

Tak JAK se jí zbavit? tak jako už před časem. Znovu si přečtu knihu

17-tvari-zeny-728x90-gif.png

nebo druhou velmi přínosnou a inspirující knihu

g-kniha-zdarma-2-1447572756.png
a zase mi bude lépe, protože mi tyto knihy pomohou zanhat chmury, jako už to udělaly dříve. Než jsem si přečetla tyto knihy, četla jsem blog autorky těchto knih http://zenyzenam.cz/blog/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se zbavit oprátky ze strachu?


Komentáře

1 regcain regcain | Web | 29. září 2016 v 15:21 | Reagovat

Přeju vám hodně síly a štěstí už kvůli tepm dětem ale také kvůli sobě. Jste moc silná osobnost když jste tohle vše vydržela a věřím že se opět zvednete. Já mám také takovou podobnou oprátku strachu. Můj muž spadl do Pervitinu....Nejste sama s takovou oprátkou, je nás hodně a kéž z toho vyjdeme silnější a šťastnější. Ještě jednou hodně síly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama