Zadluženost

1. října 2016 v 21:17 | RS |  FinanceVěřím, že máte lepší den, než pan Žalud, který si marně láme hlavu se svými dluhy.

Píše se rok 2016 a podle Českého statistického úřadu má naše země 10 564 866 obyvatel. Ale proč to zde píšu? Důvodem je zjištění, kolik obyvatel má republika a kolik obyvatel je v produktivním věku. Jak to tedy je? Obyvatel v produktivním věku je 8 912 005. A teď si představte, že 8% obyvatel má nějaký dluh, který není schopen splácet. To představuje 712 960 osob, které nejsou z nějakého důvodu schopni splácet své závazky. Je to šokující číslo a snadno se může stát, že se také zařadíte do této skupiny obyvatel, aniž chcete. Stačí delší nemoc, přijít o práci, dokonce i pouhý konec vztahu vás sem může zařadit. Ale co máte dělat, když se řadíte do této skupiny obyvatel a nevidíte z toho cestu ven? To se dozvíte v připravovaném e-booku Cesta z dluhů.

Ještě pár čísílek. České domácnosti dlužili k 31.07.2016 celkem 1 433 703 100 000,-. Z toho největší část tvoří spotřebitelské úvěry ve výši 263 188 800 000,-, následují je úvěry na bydlení a ostatní úvěry.

A co dělat, když už jsme ve skupině, která není schopná splácet své závazky? Jsme často v dluhové pasti, ze které nevidíme cestu. Jediná cesta, jak z toho bludného kruhu dluhů ven, je přiznat si problém, postavit se k němu čelem, provést si analýzu svých možností a následně zvolit nejvhodnější řešení. Hlavně se nevzdávat, protože i když se vzdáte, dluhy Vás dříve či později dohoní a zasadí vám ránu v podobě vymahačů a exekucí. Jako bonus bude Váš dluh o mnohonásobně větší díky úrokům, úrokům z prodlení, smluvním pokutám, nákladech vymáhání, nákladech exekuce a dalších částkách. Snadno se stane, že i částka jako například 700,- se změní na částku 15 000,- vymáhanou exekučně.

Pro ty, kteří nejsou schopni splácet své závazky a nemají tisícové částky k získání všeobecných informací o tom, jak tyto dluhy řešit, jsem napsala e-book Jak na dluhy, který je možné získat zdarma spolu s možností dostávat informace o dluhové problematice zdarma a pohodlně přímo na Váš e-mail.


V tuto chvíli pracuji na zrodu e-booku Cesta z dluhů, který bude mnohem nabitější informacemi. Tak se těšte, již se připravuje jeho příchod na svět a vy můžete být u toho.


Těším se na Vás u dalšího článku o dluzích.

Vaše RS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | E-mail | Web | 21. října 2016 v 18:55 | Reagovat

Ideální cestou je půjčovat si jen málo peněz a jedině od solidních lidí, viz web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama