Den, kdy zmizelo slunce? Aneb moc antidepresiv

16. března 2017 v 11:59 | RS |  Osobní rozvoj
Jaký den v mém životě je možné takto označit? To vím přesně. Byl to den, kdy jsem začala užívat antidepresiva, v lednu 2014. Uzavřeli mně do šedé bubliny, která mě oddělila na 3 roky od prožívání emocí negativních, bohužel i těch pozitivních. Vše v bublině bylo šedé, nedovolila proniknout dovnitř barvy života, nedovolila jim ani dostat se z bubliny ven. Udělali ze mě pouhého robota, co nějak zajišťuje nejnutnější k zachování fyzické podstaty. Zmizela přítomnost i budoucnost, byla jen minulost. Nepřekročitelná. Vše mi bylo jedno. Duševní podstata byla uvedena do stavu srovnatelného s bezvědomím.
A lékaři? Ty měli na vše stejné řešení. Neustálé zvyšování dávek antidepresiv, léků na spaní... Ano, zajistily tím fyzickou podstatu, ale duševní podstata zůstávala na druhé koleji. A při poslední hospitalizaci na PSO, po radě primáře spáchat sebevraždu, protože prý je v mém životě tolik problémů, že se jinak vyřešit nedají, se něco uvnitř změnilo. A informaci, že mi úřady seberou děti a budu muset nastoupit k dlouhodobé hospitalizaci na rok, nebo déle, způsobilo chvilkovou rezignaci a následné probuzení duše. Všechny léky přistáli obloukem v odpadkovém koši a duše začala hledat jinou cestu. Přibližně 2 týdny protestovalo fyzické tělo proti vysazení léků abstinenčními projevy.
Šedá bublina praskla.
Duše mohla začít hledat cestu k budoucnosti. O počátku této cesty příště.

Pozor, nepovažujte prosím tento článek jako návod k úplnému zahození léků. Před vysazením jakýchkoliv léků se poraďte s lékařem, kterému důvěřujete.

Vysazení léků takovéto povahy může být životu nebezpečné. Před začátkem užívání antidepresiv doporučuji zvážit všechny pro i proti. Jsou totiž následky dlouhodobého užívání těchto léků, o kterých vám žádný lékař pravděpodobně neřekne. Z krátkodobého hlediska dokáží pomoci, z dlouhodobého hlediska mohou mít opačný následek. Nemám lékařské vzdělání, vyjadřuji zde pouze svůj osobní názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama