Padám....

6. dubna 2017 v 12:56 | RS
Tak jo, nejsem hvězda, ale padám. Níže a níže... A mám pocit, že zavřené oči má celý svět.

Kdo se bojíte o svou náladu, raději dál nečtěte.

Skoro 20 let, více než půl mého života, je můj svět černý. Černý od deprese, v jejímž zajetí přežívám. Jo, není to život, je to pouhé přežívání. Zkoušela jsem to zvládnout sama, zkoušela jsem si říci o pomoc ,,odborníkům,, , zkoušela jsem bojovat mnoha různými způsoby, no pochopila jsem, že nemá smysl se tomu bránit. Doktoři mi rádoby pomohli chvíli přežívat, v šedé bublině, viz jeden z předchozích článků. Ne žít, ale přežívat, místo černé, šedá. Z bláta do louže. Bublinu jsem praskla, ok, jsem zpět v černé. Změna myšlení, super, jen váš mozek si i to zvládne předělat a budete brzy zpět.

A pro všechny, kdo nemáte ani představu, jaké to je žít s depresemi, neříkejte o lidech, co to ví, že se mají vzpamatovat, něco se sebou dělat, změnit se, bojovat a podobné kecy. Rodiče, neříkejte svým dětem v depresi, asi jsem tě špatně vychoval/a. Pro pochopení, deprese je nemoc vůle, naprostá ztráta naděje. A ty řeči, je to jako říci umírajícímu na rakovinu, na tady to tě zachrání a nemoc vyléčí. A při těch slovech mu podat bonbón. On se pokusí, bonbón vycucá a v zápětí umírá. Je to jako když někomu vypíchnete obě oči a pak ho nutíte přečíst vám noviny a řvete na něj, čti, čti, čti!!! On ale nemůže. A vy znovu: ,,přestaň se litovat a čti!" Toho bez očí pouze skopnete ještě hlouběji do bláta, ale vidět už nebude.
Tak kde má padající hvězda hledat záchrannou síť, co by alespoň zpomalila její pád? Všechny sítě, které viděla, měli příliš velká oka a hvězda jimi propadla. A padá dál...

Vše, co se nabízí je pouhá iluze naděje, ale není to naděje. Iluze se rozplyne jako ranní mlha v kraji a nezbývá nic, něž hledat další iluzi, další mlhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. dubna 2017 v 13:07 | Reagovat

Nějak nevím, co k tomu napsat... Mrzí mě to

2 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 6. dubna 2017 v 14:54 | Reagovat

Napsala si to moc dobře. Ano přesně tak to je. Vadí mi a mrzí že spousta lidí na mě řve že nemám být proč v depresi, že to nemůže být tak strašné, že se mám vzpamatovat, že ze sebe dělám jen líného člověka, prý jsem psychopat a kdesi cosi. A rodiče? Ty mi to dávají kolikrát sežrat. Podle nich jsem blbá, nestojím jim za to a je jim jednou co se mnou bude.

Ano, naděje je jen jakousi iluzí. Je to smutné.

3 srozumemvkonci srozumemvkonci | 6. dubna 2017 v 16:28 | Reagovat

Jen ty a ten, kdo zažil, ví, jaké to je. Chtějí ti pomoc, ale ještě více tě tím potápí. Už jsem se dozvěděla i to,že mám v hlavě asi nas.áno (a to mam VŠ) Víš, oni ti rodiče si myslí, že ti tím pomohou. A málo kdo z nich dokáže přijmout vlastní rodicovskou bezmoc. Mám děti, tak si to asi i dokážu představit ze strany rodiče, který neví, jak vlastnímu dítěti pomoc.Já už vzdala i snahu to rodičům vysvětlovat. A při přežívání mě drží jen povinnost k dětem. Při tom ale převažuje pocit,že by jim bylo lépe u prarodičů, než se mnou. A všechnu svou sílu investuji do péče o ně,i když by si zasloužili něco víc.
Kéž by existoval nějaký zázrak, který by mi i ostatním, co to znají, pomohl být normální a zbavit se toho prokletí

4 Asterius Asterius | E-mail | Web | 6. dubna 2017 v 20:01 | Reagovat

Že deprese je nemoc vůle, je pro mě zajímavá informace. Každý máme problémy se svou vůlí a deprese je tedy prostě problém velký. Ale vůle se vždycky dá nějak cvičit, po malinkých krůčcích, takže by s tím šlo něco dělat, ne?

5 srozumemvkonci srozumemvkonci | 6. dubna 2017 v 21:03 | Reagovat

Pro upřesnění,je to  nemoc vle žít a cvičíš jí každý den,kdy odložíš,,konečné řešení,,

6 srozumemvkonci srozumemvkonci | 7. dubna 2017 v 22:44 | Reagovat

Vencaa samozřejmě je deprese složitější než černá nebo bílá. Nedokážu ti odpovědět asi úplně jednoznačně. Vše, co člověk zažil, je určitá lekce, která ho má někam posunout, tak beru svou minulost, ať jejakákoli a vždy a na všem je něco pozitivního. Lékařská věda říká, že je to způsobeno nedostatkem serotoninu apod. Nemám lékařské vzdělání,ani nejsem vševědoucí, mám pouze zkušenost. Nepomohla mi terapie ani léky. Léky otupují a terapeuti jsou pouze lidé. Myslím, že to je zkrátka úděl, jako se jeden narodí bílý,jiný černý, žlutý nebo třeba zelený s fialovými tykadýlky, někdo s alergií, jakoukoli nemocí, jsou lidé, kteří se narodí s údělem depresí. Více to možná rozeberu v samostatném článku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama